Halka Bilgi

“Daha fazla alkoliğe ulaşmak için, AA anlayışı ve AA’ya yönelik halkın iyi niyeti her yerde büyümeye devam etmelidir. Tıp, din, işverenler, hükümet, mahkemeler, hapishaneler, akıl hastaneleri ve alkollü alandaki tüm işletmelerle daha da iyi anlaşmalıyız. Editörlerin, yazarların, televizyon ve radyo kanallarının sürekli artan iyi niyetine ihtiyacımız var. Bu tanıtım yerlerinin daha geniş açılması gerekiyor”
Bill W. (Kurucu üye) 1951

Halka bilgilendirmenin amacı, profesyoneller ve kamu sektörü ile iletişimi geliştirmek ve büyüyen alkolizm sorununa yardımcı olmak için ücretsiz bir hizmet sunma konusunda kuruluşlarınızla nasıl işbirliği yapabileceğimizi göstermektir.
AA, görünüşte umutsuz görünen binlerce vakanın alkol yoksunluğundan kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Bu erkekler ve kadınlar, AA toplantılarına katılarak, 12 aşamalı iyileşme programımızı uygulayarak ve başkalarının alkol bağımlılığından iyileşmelerine yardım ederek toplumun sorumlu üyeleri olmaktadırlar.
Türkiyede birçok şehirde haftanın her günü ve gecesi Adsız Alkolikler toplantıları vardır ve bunlar hakkında bilgiyi AA Genel Hizmet ofisi ile iletişime geçerek elde edebilirsiniz.
AA ile düzenli olarak iletişimde kalan profesyoneller, genellikle AA hizmetkar üyelerini kişisel olarak tanırlar ve açık toplantılara katılırlar.
Ek olarak, AA Genel Hizmet ofisi seminer ve konferanslarda resmi sunumlar ile düzenli olarak kurum içi eğitim oturumları veya personel görüşmeleri yapmaktadır.
Yerel AA grupları sergilere ve gösterilere katılmak için hazırdır ve AA’nın biçim ve dinamiklerini deneyimleyebileceğiniz halka açık toplantılara veya herkese açık AA toplantılarına katılım sağlayabilirsiniz.
Halka hizmet, Adsız Alkolikler’in halkla ilişkiler çalışmasıdır ve iyi niyeti teşvik etmeyi ve tüm meslek kuruluşları ve medya için bir hizmet ağı sağlamayı amaçlamaktadır.
Halkla ilişkilerde AA’nın tek amacı, hala acı çeken alkoliklere yardım etmektir. Bunun kişisel bilgileri korumanın önemini her zaman göz önünde bulundurarak, ne olduğumuzu, ne yapabileceğimizi ve ne yapamayacağımızı deneyimleyerek yapılabileceğine inanıyoruz.
Profesyonellere ve topluma yardımcı olmak için aşağıdaki hizmet işlevleri oluşturulmuştur.
Sağlık Personeli: Hastalarla bireysel temas dahil olmak üzere hastane ve tedavi merkezi personeliyle çalışmak.
İşverenler: Alkolizm hakkında yönetim ve insan kaynakları ekipleri ile diyalog ve içki sorunu olan çalışanlarla iletişim
Hapishaneler: Hapishane ziyaretleri ve mahkumlar için AA toplantıları düzenlenmesi
Denetimli Serbestlik / Sosyal Hizmetler: AA toplantılarına gözetim altındaki kişileri tanıtmak için bir olanak sağlamak.
AA üyeler bu hizmetleri ücretsiz olarak yerine getirir ve size ve vergi mükellefine hiçbir maliyeti yoktur.
Sunduklarımızla ilgilendiğinizi belirtmek veya daha fazla bilgi almak istiyorsanız AA Genel Hizmet ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.